Trądzik jest uciążliwym problemem, który dotyka nie tylko nastolatki. Wbrew pozorom, bardzo często i z wielu przyczyn dotyczy od też osoby dojrzałe. Stanowi źródło niskiej samooceny, złego samopoczucia, a nawet negatywnie odbija się na zdrowiu. Marzeniem osób z trądzikiem staje się wówczas gładka cera bez niedoskonałości, a za tym często idzie działanie. Najlepiej rozpocząć je od wykonania szeregu niezbędnych badań, a także wizyty u wyspecjalizowanego lekarza i sprawdzenia stanu organizmu. Tabletki na trądzik mogą okazać się skuteczniejsze, niż wszystkie stosowane bezpośrednio na skórę kosmetyki i innego typu produkty, które działają jedynie od zewnątrz.

Pierwsza pomoc – dermatolog
Kosmetyczka niewiele może zdziałać mając do czynienia z trądzikiem. Oczywiście, pewne jego objawy można łagodzić lub sprawić, żeby nie zostały po nich nieestetyczne blizny stosując różne zabiegi, zwykle jednak konieczne staje się raczej zastosowanie właściwych tabletek na trądzik. Dermatolog powinien zlecić wykonanie różnych badań, ponieważ często przyczyny trądziku tkwią na przykład w niewłaściwych poziomach hormonów płciowych. Wyrównanie ich poziomu nie jest trudne, ale dopóki się tego nie zrobi, żadna kuracja stosowana wyłącznie od zewnątrz ani suplementacja nie pomoże pozbyć się tego uciążliwego problemu.
Przy podejrzeniach, że winne są hormony, pomóc może także endokrynolog, potrafiący analizować wyniki pomiaru ich poziomów (robi się to, badając laboratoryjnie próbkę krwi). Lekarz tej specjalizacji przepisze też leki służące doprowadzeniu ilości hormonów do prawidłowych wartości.

Suplementacja
Trądzik bywa także sygnałem, że organizmowi brakuje jakichś ważnych substancji. Specjalne tabletki na trądzik pomagają uzupełnić te braki, a ich skład jest dobrany pod kątem kondycji zdrowotnej cery. Najczęściej są źródłem takich substancji, jak witamina E, A oraz cynk – to właśnie one pomagają naprawić uszkodzone komórki naskórka oraz zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych, łagodzą i leczą też te istniejące bez tworzenia nieestetycznych blizn. Często specjalne tabletki na trądzik mają też w składzie zioła – na przykład od lat znane ze swoich właściwości oczyszczających i wzmacniających, bogate w mikroelementy pokrzywę i bratka trójbarwnego.