Podróż poślubna to wyjątkowy urlop tylko we dwoje. Warto sprawić, aby był wyjątkowy, niezapomniany i inny niż wszystkie poprzednie. Po wielu miesiącach przygotowań do ślubu, stresu i oczekiwania oboje zasługujecie na solidny wypoczynek. Aby wasza podróż zapadła Wam głęboko w pamięć, warto połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem.

Kiedy najlepiej zacząć planować podróż poślubną?

Kiedy zacząć planować podróż poślubną? Wszystko zależy od preferencji, budżetu oraz terminu. Jeśli zależy Wam na kąpielach w ciepłym morzu i wygrzewaniu się na słońcu, to koniecznie musicie dostosować termin wyjazdu do sezonu wakacyjnego i pogody aktualnie panującej w Waszym wymarzonym miejscu.

Dużo zależy także od tego, jakimi typami podróżników jesteście. Jeśli nie przeszkadza Wam wyjazd i pakowanie na ostatnią chwilę, to warto poczekać i wykupić wakacje last minute – ich zaletą jest niska cena i atrakcyjna oferta podróży.

Jeśli jednak jest to Wasza podróż poślubna, warto jest przemyśleć, czy na pewno chcecie dokładać sobie stresu związanego z rezerwacją wakacji na kilka godzin lub dni przed wylotem.

Aby nieco zaoszczędzić (jak wiadomo, po weselu Wasz budżet domowy może być delikatnie nadszarpnięty) możecie też zarezerwować wakacje first minute, ale za to w nieco mniej kosztownym miejscu.

Ciekawe destynacje – romantyczna podróż we dwoje

Jednym z tańszych kierunków wakacyjnych od kilku lat pozostaje Turcja. Wysokie temperatury przez większą część roku, piękne piaszczyste plaże i hotele oraz pyszne jedzenie z pewnością uświetnią Wasz pierwszy małżeński urlop. Co warto zobaczyć w Turcji? Przede wszystkim dwa największe ośrodki rozrywkowe, czyli Alanyę i Antalyę. Stałym punktem turystycznych wycieczek jest także Stambuł – miasto kolorowe, łączące ze sobą wiele kultur i obyczajów. Wielu turystów na swojej liście must have ma także Kapadocję – kojarzony głównie z setką kolorowych balonów region Turcji. Biura podróży często oferują wyjazdy do Kapadocji w ramach wycieczek fakultatywnych. Kolejnym zasługującym na uwagę miejscem w Turcji jest Pamukkale – czyli słynne białe tarasy, które tworzą wapienne gorące źródła. Poznaj atrakcje tego miejsca https://nawakacje.eu/pamukkale-turcja/. Podczas tej wycieczki zwiedzicie także Hierapolis – starożytne miasto oraz Nekropolis, czyli cmentarz. Widoki na Pamukkale są nie z tej ziemi, dlatego pamiętaj o zabraniu odpowiedniego sprzętu do fotografowania. Pamiątkowe zdjęcie młodej pary w tym miejscu będzie naprawdę wyjątkowe. Ponadto coraz więcej przewoźników oferuje tę wycieczkę bez objazdówki po sklepikach, dzięki czemu starczy także czasu, aby wykąpać się w termalnym basenie Kleopatry.

Pamiętaj – nie musisz wyruszać dzień po ślubie!

Warto dać sobie parę dni po ślubie na złapanie oddechu, odespanie szalonej weselnej nocy i spakowanie walizki bez zbędnego pośpiechu. Wyjazd w podróż poślubną w tym samym dniu wesela lub dzień po nim sprawdza się idealnie w filmach, natomiast w realnym życiu jest to raczej trudne do zrealizowania. Podróż poślubną możesz także odbyć miesiąc, dwa po ślubie – w tej sprawie nie ma właściwie żadnych ograniczeń.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem naWakacje.eu