Obecnie małżeństwo jest traktowane bardziej tymczasowo niż kiedyś. Wciąż stoi ono jednak, co oczywiście, szczebel ponad niesformalizowanym związkiem. Niezależnie od tego, czy zawarty zostaje ślub kościelny czy cywilny. Jest ono podkreśleniem faktu, że dwie osoby pragną razem budować coś trwałego. Pełni też funkcję umowy cywilnej, która zabezpiecza każdą ze stron w przypadku rozstania, które sprokuruje partner swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, np. nadużywaniem alkoholu. Mąż i żona mogą również korzystać wspólnie z wielu udogodnień prawnych, jak np. wspólne rozliczanie podatku. Brzmi to może mało romantycznie, jednak znacznie ułatwia wspólne funkcjonowanie.

Tak sformalizowane związki decydują się często na wspólne zaciągnięcie wieloletniego kredytu hipotecznego i zakup upragnionego mieszkania. Zdaniem wielu, nie można przecież w nieskończoność wynajmować albo siedzieć na głowie rodzicom. Kupno nieruchomości na kredyt, to poważny krok, który zawsze wiąże się z mniejszym lub większym ryzykiem. Jednak w przypadku osób, które sobie ufają oraz posiadają odpowiednie, dobrze płatne zatrudnienie ma w istocie większy sens, niż najem. Argument, że lepiej spłacać bankowi za swoje, niż płacić obcemu przekonuje wiele osób.

Pojawienie się dziecka to przełomowy moment dla każdego małżeństwa. Wówczas para to już prawdziwa, pełnoprawna pod każdym względem rodzina. Wymaga to oczywiście wprowadzenia wielu znaczących zmian. Urządzenie pokoju dziecinnego. Zakup nowego, większego i bezpieczniejszego auta. Dopasowanie grafiku pracy, harmonogramu zajęć, tak aby można było poświęcać maluchowi odpowiednią ilość czasu. Często idą za tym pewne wyrzeczenia, jak rezygnacja ze studiów, zmiana pracy na inną, czy przekwalifikowanie się.

Po okresie urlopu macierzyńskiego tudzież ojcowskiego zwykle zaczyna się angażowanie dziadków, następnie załatwianie żłobka, przedszkola. Niektóre rodziny powiększają się kilkakrotnie, wówczas cała karuzela poniekąd za każdym razem zaczyna się od nowa. Bywa, że dodatkowymi członkami familii stają się także sympatyczne czworonogi. Dla wielu ludzi, budowanie wspólnego sioła jest prawdziwym sensem życia. Sposobem na poczucie się szczęśliwym i spełnionym.

Rodzinny lifestyle wiąże się oczywiście z szeregiem bardzo przyjemnych sytuacji i zwyczajów. Wszelkie imprezy typu baby shower, chrzciny, roczek, pierwsza komunia itd. są zwykle później wspominane wyjątkowo ciepło. Organizacja, zapraszanie gości, prezenty, a co najważniejsze wiele radości dla dumnych rodziców. Ponadto mogą oni również liczyć na dodatkowy szacunek otoczenia. Już tak jest, że dzieciate osoby cieszą się większym zaufaniem społecznym.

Zarówno matki jak i ojcowie bardzo często chwalą się swoimi pociechami w social mediach. Wstawiają zabawne zdjęcia i filmiki, zarówno z wyjątkowych, jak i codziennych chwil. Gdy dzieci podrastają, możliwości jest jeszcze więcej. Wspólne wypady do lokali gastronomicznych, kin czy obiektów sportowych. Weekendowe zakupy. Rodzinne wakacje. Gama sposobów na umilanie życia całej rodziny jest praktycznie nieograniczona.