Ślub to jedna z najważniejszych w życiu człowieka uroczystość. Dzień ten łączy szczególną więzią dwie zakochane osoby, które ślubują sobie miłość, wierność i lojalność. Do dnia tego każdy z nowożeńców chce się odpowiednio przygotować, a same zaślubiny i przyjęcie weselne powinny zostać w pamięci pary młodej i zaproszonych gości na długie lata. Jak zorganizować idealne wesele? Na co należy zwrócić szczególna uwagę podczas planowania przyjęcia? Jak ubrać się na ten szczególny dzień?
Organizacja zaślubin oraz wesela nie należą do najprostszych zadań. Imprezę tę można zorganizować samemu – na własną rękę lub posiłkować się doświadczeniem, umiejętnościami i znajomościami profesjonalistów. Od czego zatem rozpocząć działania?

Pierwszym i bardzo ważnym elementem przygotowań jest ustalenie daty i terminu uroczystości. Powinna ona przede wszystkim odpowiadać samym zainteresowanym, a także najważniejszym gościom. Kolejnym aspektem jest wybór miejsca ślubu oraz przyjęcia weselnego. Sprawne poszukiwania i rezerwacja sali bankietowej umożliwi dokładne, oryginalne i przemyślane jej przystrojenie.

Kolejnym punktem na liście zadań jest wystrój miejsca przyjęcia. Zorganizowanie ozdób weselnych, kwiatów, personalizowanych upominków czy szczególnych atrakcji.
Wśród bardzo ważnych czynności do wykonania są również:

  • ustalenie listy gości,
  • stworzenie zaproszeń,
  • wynajęcie orkiestry – zorganizowanie muzyki,
  • wynajęcie fotografa, operatora kamery – zaplanowanie sesji ślubnej,
  • stworzenie pysznego, oryginalnego menu,
  • wybór strojów na wesele – suknia, odzienie męskie, itp.

Wybór sukienki oraz garnituru w obecnych czasach może okazać się dość kłopotliwe. Mnogość modeli ubrań może stworzyć niejaki mętlik w głowie. Moda ślubna zarówno damska, jak i męska oferuje mnóstwo oryginalnych propozycji, które warto wybrać kierując się indywidualnymi cechami charakteru czy budowy ciała.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sukni ślubnej?

Piękna, długa, biała suknia kiedyś była standardem. Dziś moda damska znacznie ewoluowała. Kreację żeńskie posiadają wiele cech szczególnych, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z hitów ostatnich lat jest wybór stroju ozdobionego koronkami. Wśród popularnych fasonów można wyróżnić suknie typu syrenka, księżniczka, rybka czy empire. Istnieje również szeroka oferta ubrań dla kobiet puszystych. Wśród modnych modeli znajdują się także gładkie, utworzone z jednolitego materiału kreacje w kolorze śnieżnobiałym, écru czy jasno błękitnym. Do tego rodzaju sukni można dołączyć wiele wyróżniających się dodatków w postaci naszyjników, kolczyków, szali czy pięknego obuwia.

Jak w ostatnich latach przedstawia się ślubna moda męska?
Mężczyzna również powinien zadbać o swój wizerunek podczas uroczystości zaślubin. Prawidłowo skrojony garnitur, elegancki, klasyczny smoking czy frak, z pewnością zachwycą panna młodą, jak i zaproszonych gości. Jednymi z najbardziej polecanych strojów jest garnitur w granatowych odcieniach. Wyróżniająca się kamizelka w kratę doda kreacji kolorytu i pewnego charakteru.