Objawy trądzika to bardzo częste pośród młodzieży schorzenie skóry. Wielu osób w nastoletnim wieku ma kompleksy z powodu tych niezbyt estetycznych krostek na buzi. Może się on pojawiać nie tylko na czole, ale również na skórze pleców czy nawet na skórze rąk. Należy zadbać o to, żeby właściwie troszczyć się o cerę dotkniętą tym schorzeniem, ponieważ w obliczu zaniedbania problemu, na skórze mogą powstać obecne do końca życia blizny.

Skąd się bierze trądzik? Są to najczęściej zmiany spowodowane hormonami, które nie są stabilne w czasie nastoletnim. Jakim sposobem pozbyć się trądziku?

Przede wszystkim trzeba się wyposażyć w dedykowane dla schorzenia preparaty. Najwłaściwiej jest kupić je w aptece, gdzie farmaceuta pomoże nam wybrać najlepszy ich rodzaj do naszej dolegliwości. Mogą występować one w postaci żelu, toniku lub kremu. Często stosowana jest także maść na zmiany trądzikowe oraz tabletki doustne, które mają działać na skórę od wewnątrz.

Oprócz leków dobrze jest także zadbać o odpowiednią dietę. Należy unikać jedzenia typu fast food oraz alkoholu i ogólnie tłustych potraw. Zamiast tego warto jeść produkty bogate w witaminy.

Na skórę możemy używać również różnego typu maseczki ziołowe. Dobrze sprawdzają się także napary roślinne. Niekorzystnie za to na trądzik działa zbyt długie przebywanie na słońcu oraz używanie kosmetyków, które zatykają pory, na przykład ciężkich podkładów, pudrów oraz cieni do powiek.