Trądzik, czyli choroba skóry, jest zmorą dużej liczby ludzi. Często farmakoterapia jest nieskuteczna oraz wtedy szukamy alternatywnych sposobów walki z problemem.

W internecie znajdziemy bardzo dużo domowych sposobów na pozbycie się trądziku, pytanie tylko: czy wszystkie z nich są tak naprawdę skuteczne? Możemy wypróbowywać na sobie rozmaite sposoby, zastanówmy się jednak czy wszystkie z dostępnych nam metod są niegroźne dla naszego zdrowia? Istnieje jedna metoda walki z trądzikiem, która z pewnością nie przyniesie negatywnych rezultatów. Metoda, o której mowa, to dieta redukująca trądzik.

Pragnąc pozbyć się objawów trądziku powinniśmy stosować w naszej codziennej diecie, parę prostych reguł. Pierwsza z nich to wyeliminowanie z jadłospisu pikantnych dań oraz soli, bowiem przyczyniają się one do powstawania nowych zmian na skórze. Potem bardzo istotne jest wyeliminowanie z jadłospisu produktów mocno przetworzonych, które bogate są w sztuczne barwniki, konserwanty oraz rozmaite niezdrowe ulepszacze. Kolejna rada to wyeliminowanie z jadłospisu kakao, które także przyczynia się do powstawanie trądziku. Nie należy także spożywać podczas kuracji alkoholu – ten też ma zły wpływ na stan naszej skóry.

Dieta na trądzik niewątpliwie powinna być bogata w owoce oraz warzywa, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego, witamin z grupy A, E oraz K. Zarówno wymienione witaminy jak i błonnik pokarmowy wykazują korzystny wpływ na naszą cerę.